דפוס אופסט, דפוס דיגיטלי והשבחות נייר

כל פרויקט ניתן לביצוע במספר טכניקות הדפסה שונות.
אנחנו במאי פרודקשן, נתאים עבורכם את סוג ההדפסה המתאים והיעיל ביותר, מבחינת התקציב, האיכות, כמות התוצרים הנדרשת, מועדי האספקה ועוד.

 

דפוס אופסט (offset)

דפוס אופסט הוא שיטת הדפסה מודרנית המאפשרת איכות הדפסה ללא פשרות. זוהי טכניקת ההדפסה הנפוצה והאיכותית ביותר כיום.
שיטה זו מבוססת על יצירת דמות, על גבי לוח אלומיניום דק, ממנו מועברת הגרפיקה לגליל גומי (בלנקט) במכונת הדפוס, על ידי הצמדה של הגליל (הטבול בצבע) אל הלוח. הגליל מוצמד אל הנייר וכתוצאה מהמגע מועבר הצבע אל הנייר. הנייר נכנס למכונה מצידה האחד כגיליון לבן ויוצא מצידה השני כגיליון מודפס. בכול שלב צבע אחד בלבד עובר אל הנייר, לכן יהיו מספר תחנות הדפסה כמספר הצבעים הנדרשים לעבודה. להדפסה בצבע אחד תידרש תחנה אחת, כאשר להדפסה בצבעים (CMYK), נצטרך ארבע תחנות.

דפוס דיגיטלי – הדפסה דיגיטלית במידע משתנה

הדפסת מידע משתנה משמשת בעיקר לחומרי שיווק ופרסום אישיים וממוקדים. עבור שיווק ישיר, ניהול קשרי לקוחות, פרסום, מסעות שיווק ומוצרי פרסום אישיים.

Print on Demand – “הדפסה על פי דרישה”

אלמנטים כמו כיתוב, גרפיקה ותמונות יכולים להשתנות מדף מודפס אחד למשנהו, לדוגמא, מכתבים פרסונליים-אישיים יכולים להיות מודפסים עם שם נמען וכתובת שונים על כל מכתב.
באמצעות טכנולוגית הדפסת מידע משתנה, ניתן להדפיס עשרות אלפי מסמכים ייחודיים, המכילים הודעות מותאמות אישית לכל אחד מאלפי הלקוחות.
הדפסת מידע משתנה על מוצרי שיווק וקידום יוצרת יתרון בהשגת תגובת צרכנים ובהגדלת המכירות ואחוז ההמרה.

 

הטבעה עיוורת (הטבעה תלת מימד)

הבלטות, הטבעות, הפקות דפוס מיוחדות - מאי פרודקשן

זהו אפקט מיוחד, בו אלמנט גרפי מסוים מושקע פנימה אל תוך גיליון הנייר, ליצירת מימד נוסף לדפוס הצבע, של עומק ותלת-מימד.
תהליך ההטבעה הינו ארוך, יקר ונדרשת מיומנות רבה – עם זאת, התוצאה של מוצר דפוס אשר עבר הטבעה עיוורת, אינה עומדת בקנה אחד עם הדפסה רגילה. תהליך ההשבחה בהטבעה מקנה מראה איכותי ויוקרתי למוצר הסופי.
תהליך הפקות דפוס להטבעות תלת מימד מתחילות מההשבחה, המתבצע על-ידי הכנת גלופת הטבעה, מאלומיניום או נחושת, אותה מכינים לפי דרישת הלקוח. את הגלופה מכניסים למכונות “בלט” המתאימה בגודלה לסוג העבודה, מכונת הבלט לוחצת את הגלופה והנייר בלחץ מתאים לעובי ולסוג הנייר והעומק הרצוי.

הטבעת פויל (הטבעה בחום למראה מטאלי)

אחד הגימורים היפים והמרשימים ביותר בעולם הדפוס הוא הפויל המתכתי. הטבעת פויל מגיעה מעולם השבחות הדפוס ומקנה יוקרה וייחודיות למראה הסופי.

בתהליך זה, רדיד מתכתי (פויל), המגיע בצבעים מטאליים רבים לבחירה מתוך קטלוג צבעים, מוטבע על גבי הנייר באמצעות גלופה חמה – שהינה ייחודית לכל עיצוב.
את הפויל, ניתן להטביע באזורים שונים על גבי הנייר באופן שישתלב עם ההדפסה ויעניק מראה עשיר לתוצר הסופי. ניתן לבחור מתוך מניפת צבעי רדידי מתכת בעלי מראה מט או מבריק ואפקטים נוספים של הולוגרמות וצבעים מתחלפים.
ניתן לשלב הטבעת פויל עם הבלטה, טכניקת השבחת דפוס נוספת. השילוב יצור צורה תלת ממדית בעלת אפקט ייחודי, מושך עין ויוקרתי.
מומלץ לבצע את הטבעת רדיד המתכת על נייר חלק על מנת לקבל תוצאה מושלמת.

הבלטה בחום

הבלטה בחום מוסיפה עושר ויוקרה לכל מוצר דפוס באשר הוא – כרטיסי ביקור ,מעטפות, הזמנות, גלויות וכו’.
אפקט ההבלטה והצבע בעל הברק היינו ייחודי מאוד ולא ניתן לדמותו בכל שיטת הדפסה אחרת. מומלץ לבצע הבלטה בחום על גבי נייר חלק להגברת האפקט.
התהליך:
שלב 1 – בתהליך הדפסת אופסט יוצרים את ההדפס הרצוי להבלטה. מומלץ להדפיס במכונת דפוס על מנת לקבל את תוצאת ההדפסה הטובה ביותר.
שלב 2 – הנייר המודפס יוצא ממכונת דפוס האופסט (offset) ונכנס ישירות למכונת ההבלטה.
לפני כניסת הנייר למכונת ההבלטה, מפוזרת אבקה מיוחדת על גבי הצבע. בעת החימום, מתנפחים הצבע והאבקה ונוצרים אפקט הבלטה והברק המיוחדים.
ניתן לבצע את אפקט ההבלטה בחום בשלל צבעים ואפקטים.

דפוס בלט וצבע

שיטת הדפסה זו נעשית במכונות בלט. בטכניקת הבלטת הנייר, האלמנט הרצוי מובלט מעל פני השטח במילימטרים ספורים, ע”י לחיצתו באמצעות גלופה מיוחדת.
בשלב הראשון, נוצרת גלופה ייחודית, בהתאם לדרישת הלקוח. את הגלופה מכניסים למכונת הדפסת “בלט” שלוחצת את הנייר על גבי הגלופה בעוצמה המתאימה לעובי הניר. בשלב השני של התהליך, מיושם צבע על גבי האזור המובלט בלבד.
שיטה זו הומצאה לפני כ-200 שנה והייתה בעבר הפופולארית ביותר בעולם הדפוס, הדפוס העכשווי הוא תולדה של שיטת דפוס הבלט הקדומה.
באותם ימים, הייתה נהוגה טכניקת סידור של אותיות מתכת בולטות (מכאן לקוח המושג “סדר דפוס”), ערוכות בכתב ראי ולחיצתן לתוך הדף המודפס באמצעות מכונות גדולות שפעולתן דומה לפעולת מכבש, הנקראות Letterpress.

דוגמאות למוצרי דפוס והפקות דפוס דיגיטלי שלנו:

 

להזמנת הפקות דפוס מותאמות לצרכי המשרד שלכם – צרו עימנו קשר עכשיו: 077-8052106

☆ בואו נדבר
close slider

    זקוקים לשירותי דפוס למשרד?

    מלאו למטה את הפרטים שלכם ונציג מטעם
    מאי פרודקשן יחזור אליכם בהקדם